Social-media jako element współczesnej kultury

To, że korzystamy z internetu nie jest żadną nowością. Jednak dlaczego korzystamy właśnie z mediów społecznościowych? Czym są social media? Dlaczego przebywamy w nich tyle czasu? Być może dają nam to, czego nie możemy sobie zagwarantować w normalnej codzienności. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco szerzej. Poznaj o co chodzi w mediach społecznościowych.

Aplikacje bazujące na internetowych modułach, których fundamentem jest ideologia i technologia Web 2.0. Umożliwiają social media tworzenie i wymianę treści oraz komunikatów. Social media to inaczej media społecznościowe. Ich najbardziej cenionymi funkcjami są: możliwość publikacji treści tekstowych, treści multimedialnych, a nawet transmisji na żywo; tworzenie indywidualnych kont; oglądanie profili i zamieszczanych na nich treści innych użytkowników social media; dodawanie komentarzy, udostępnianie, reagowanie na wpisy; możliwość subskrybowania kont i profili; dodawanie znajomych i obserwowanie profili bez znajomości.
Najczęściej korzystamy z social mediów aby być na bieżąco z tym co dzieje się na świecie ale też lokalnie i wśród znajomych. Poszukujemy też sposobu na wypełnienie wolnego czasu np. podczas przejazdów do pracy, szkoły, na studia. Lubimy też wyrażać swoje opinie i dzielić się własnymi zdjęciami, przemyśleniami. Media społecznościowe pozwalają też kupić dużo taniej produkty oraz usługi.

Jak na dobre aplikacje przystało social media pozwalają nam na wiele. Prawie zastępują normalny typ rozmowy. Możemy za ich pomocą odwiedzić więcej osób, każdego dnia, niż w normalnym życiu. Dzięki nim możemy się chwalić, nawet jeśli normalnie nie mielibyśmy odwagi. Oprócz negatywnych skutków wprowadzenia internetu do życia ludzi, możemy obserwować pozytywne zmiany w ich mentalności i wiedzy co dzieje się u znajomych i na świecie.

Przeczytaj również

1 thought on “Social-media jako element współczesnej kultury

  1. Najbardziej uzależniający element współczesnej kultury. Godzina bez sprawdzenia mediów społecznościowych to wyjątek.

Comments are closed.