Genialna Przyjaciółka – wielki powrót serialu od HBO

Wszyscy chcieliśmy mieć przyjaciela, takiego od serca. Większość z nas pewnie ma go nadal albo miała przez jakiś czas. Być może nie ma tego kogoś już w naszym życiu i na tym świecie. Możemy wrócić do emocji sprzed lat z pomocą serialu. Włoska produkcja oferuje spotkanie z dwiema bohaterkami, które darzą się obopólną sympatią. Zobaczymy też zmieniające się Włochy.

RAI i HBO proponuje młodzieży historię przyjaźni. Włoski producent stawia na skomplikowanie i lojalność. „Genialna przyjaciółka” jest serialem stworzonym na podstawie książek z cyklu neapolitańskiego Eleny Ferrante. Głównymi bohaterkami są Elena Greco i Rafaella Cerullo czyli Lilka. Widz poznaje te bohaterki od ich dzieciństwa. Historia oby dziewczynek rozpoczyna się na nędznej dzielnicy Neapolu. Cofamy się w czasie do lat 50. XX wieku.
Podążamy krok za krokiem z dwiema przyjaciółkami i poznajemy ich dorastanie. Nadchodzi też moment wejścia w dorosłość. Wówczas przyjaciółki rozdzielają swoje życia ale mimo to nadal istnieje miedzy nimi ogromna więź. Serial ten prezentuje górę emocji: od przyjaźni, przez zazdrość, po szacunek, nie zabraknie też rywalizacji.
Serial pokazuje, że przyjaźń to coś więcej niż prosta relacja oparta na zaufaniu i ciągłym przytakiwaniu. Widzimy na ekranie skomplikowaną relację dwóch wspaniałych dziewczyn. Dorastają one wraz ze zmianą Włoch, zmieniających się uwarunkowań społecznych, politycznych i obyczajowych. Serial robi wrażenie bardzo udanej i wyjątkowej ekranizacji powieści.

Serial Genialna Przyjaciółka jest skierowany do młodzieży, która nie tylko widzi rywalizację, zazdrość, szacunek i przyjaźń ale też przeżywa losy głównych bohaterek. Ekranizacja powieści Eleny Ferrante jest prawdziwie udana. Warto poświęcić czas na zobaczenie tej historii.
Źródło: Serialowa.