Co lepsze komputer czy konsola?

Od lat trawa między graczami spór, który sprzęt konsola czy komputer jest lepszy do grania. Dzisiaj spróbuję odpowiedzieć wam na to pytanie, które być może i was nurtuje.

Zacznijmy od konsoli. Po pierwsze jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą kupić sprzęt przede wszystkim do gier, ewentualnie do oglądania filmów czy seriali. Kupując nową konsolę możemy być pewni, że przez najbliższe kilka lat bez większych problemów odpalimy na niej najnowsze tytuły. Kolejnym plusem są gry ekskluzywne, w które nie zagramy na komputerze. Innym plusem może być to że po zakupie gry w wersji pudełkowej bez problemu możemy sprzedać ją innej osobie a za zebrane pieniądze kupić kolejną grę. Wadą może być natomiast bardzo słaba rozbudowa konsoli. Oznacza to że nie jesteśmy w stanie jej ulepszyć i nowe gry mogą nie chodzić tak płynnie jak te wydane na początku życia konsoli.

Jeżeli chodzi o komputery ich plusem może być bardzo duża biblioteka gier, przede wszystkim darmowych gier MMO.

Kolejną zaletą PC jest to że możemy zmieniać jego części dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni grać w nowsze gry na słabym sprzęcie, Oprócz grania na komputerze stacjonarnym jesteśmy w stanie obsługiwać inne programy co daje nam więcej możliwości niż konsole. Dużym minusem niestety jest cena podzespołów. Aktualnie dobry komputer kosztuje trochę ponad miesięczna średnią pensję. Oznacza to że nie każdy może sobie na taki zakup pozwolić. Oprócz tego nowe gry są często przypisywane do danej platformy np. Steam co oznacza, że nie na możliwości ich sprzedaży,

Osobiście uważam, że to czy kupimy komputer czy konsolę jest bardzo zależne od tego do czego będziemy go/jej używać. Jeżeli tylko gramy w gry AAA to konsola wydaje się lepszym wyborem. Natomiast jeżeli oprócz grania używamy innych programów to lepszy będzie komputer.

1 thought on “Co lepsze komputer czy konsola?

  1. Ja gram sporadycznie w gry, jak mam ochotę, więc zakup konsoli mija się z celem. Na komputerze pracuje i wykonuje inne czynności.

Comments are closed.